ŠOK! Bakalův Respekt a ČT šíří dezinformace!

Od , v kategorii Novinky - .

Hybridní válka, které jsme svědky v uplynulých měsících, postoupila do další fáze. V rámci boje s přímo zvoleným prezidentem republiky Milošem Zemanem začala některá mainstreamová média aktivně šířit brutální dezinformace. Aktuálně jde o Bakalův týdeník Respekt a veřejnoprávní Českou televizi, kterou si všichni platíme prostřednictvím koncesionářských poplatků.

Jde o mimořádně závažnou kauzu, protože cílem dezinformace je poškodit prezidenta republiky nejen v očích domácí veřejnosti, ale také a především u našich spojenců v rámci NATO.

O co konkrétně jde?

Bakalův týdeník Respekt v pondělním vydání vytvořil lživou konstrukci, jejímž cílem je „dokázat“, že vyjádření prezidenta republiky v TV Barrandov ve čtvrtek dne 3. 5. 2018 ke kauze novičok bylo koordinováno s Ruskem. S obdobným tvrzením s dezinformačním podtextem vyrukovala i ČT, a to už v neděli večer v pořadu 168 hodin.

Než si řekneme fakta, která jasně usvědčují Bakalův týdeník Respekt i ČT z šíření dezinformace, podívejme se na umělou konstrukci z dílny zmíněných médií.

Bakalův týdeník Respekt:

Zarážející je především rychlost, s jakou Moskva na Zemanova slova reagovala. Došlo k tomu v podstatě on-line, jako kdyby Rusko dopředu vědělo, co a kdy český prezident řekne. Televizní vystoupení, kde Zeman „potvrdil“ výrobu novičoku v Česku, skončilo předminulý čtvrtek ve čtvrt na deset večer. Přesně o minutu později, ve 21.16, informovala tisková agentura TASS, že novičok se v Česku skladoval.

Česká televize:

Informace o údajném novičoku v Česku nejenže nezůstala u prezidenta, ale ani v České republice. Její hranice překročila doslova minuty, poté co ji prezident v soukromé televizi vyslovil.  21:15 konec pořadu Týden s prezidentem, TV Barrandov. 21:16 výrok prezidenta Zemana zveřejňuje ruská agentura TACC.

Tvrzení Miloše Zemana ohledně novičoku, které pronesl na TV Barrandov 3. května, v podstatě na agentuře TACC visela minutu po skončení toho pořadu.

A nyní slíbená fakta, pěkně popořádku:

1) Rozhovor prezidenta republiky pro TV Barrandov byl natáčen dne 3. 5. 2018 od 11:00 na Hradě.

2) Už v 11:34 jsem na svém Twitteru uvedl:

BREAKING NEWS: V pořadu „Týden s prezidentem“ vysílaném dnes od 20:15 na TV Barrandov se pan prezident vyjádří ke kauze novičok.

3) V 18:06 dne 3. 5. 2018 TV Barrandov na svém Twitteru upozornila, že se prezident republiky vyjádří v již zmíněném pořadu ke kauze novičok.

4) Pořad byl dne 3. 5. 2018 zahájen ve 20:15. Klíčové je, že prezident republiky se ke kauze novičok vyjádřil už v cca 20:33!

5) ČTK, tedy česká veřejnoprávní agentura, vydává rychlou zprávu, tzv. fleš, ve 21:10!

6) Teprve poté následovalo zpravodajství ruských médií.

Suma sumárum, ze strany Bakalova týdeníku Respekt a ČT, společně se serverem HlidaciPes.org, došlo v rámci hybridní války k šíření zjevné dezinformace.

Bez zajímavosti není autor dezinformace, jehož tvrzení zmíněná mainstreamová média nekriticky převzala.

Je jím „expert na ruskou propagandu Roman Máca“.

Bingo!

„Expert“, který se holedbá, jak odhaluje ruské působení v České republice, zrcadlově vykonává tu samou špinavou práci, jako ti, které tak kritizuje.

Očekávat omluvu od zmíněných médií je zbytečné.

Co zbytečné není, je začít tvrdě bojovat s tzv. politickým šmejdy, kteří svými útoky na kohokoliv s jiným názorem, vedené pod rouškou boje s Ruskem, ohrožují svobodnou diskusi v České republice. Tito vykladači „jediné pravdy“ svým fundamentalismem ničí svobodné názorové prostředí.

A tím podkopávají samy základy demokracie v naší zemi.

DOPORUČENÉ ČLÁNKY