Projev u sochy maršála Koněva

Od , v kategorii Novinky - .

Projev na shromáždění u sochy maršála Koněva, pondělí dne 2. září 2019, Praha 6:

Vážení a milí spoluobčané,

chtěl bych vám všem poděkovat, že jste přišli. Máme různé názory, volíme různé politické strany, díváme se na svět mnohdy jinýma očima, ale jedna věc nás spojuje. Odmítáme přepisování historie, odmítáme ty, kteří se snaží šíříit v této zemi nenávist, rozdělovat tuto společnost a kteří pošlapávají hodnoty svobody a demokracie.

Když jsem se připravoval na toto setkání, tak jsem si uvědomil jednu velmi důležitou věc a jedno důležité datum, 27. ledna 1945, kdy maršál Koněv osvobodil vyhlazovací tábor Osvětim.

Celý civilizovaný svět si 27. ledna připomíná Mezinárodní den obětí holocaustu na památku osvobození vyhlazovacího tábora Osvětim maršálem Koněvem. A dnes tak, jako kolem koncentračního tábora, stojí kolem této sochy plot z rozhodnutí starosty Prahy 6, který šíří do této společnost svár a nenávist.

Důležité je, abychom nemlčeli, proto ještě jednou vyjadřuji úctu všem, kteří jste přišli. Nenechte se odradit tím, že vás budou urážet, nálepkovat, označovat za extremisty, ruské trolly tak, jako to činí pan starosta Prahy 6.

Já vám všem děkuji, hluboce se vám skláním a vytrvejme, prosím. Bude to dlouhý boj a bude to těžký boj.

Děkuji vám.

DOPORUČENÉ ČLÁNKY