Pravda a láska zvítězila nad nenávistí

Od , v kategorii Novinky - .

Výsledek voleb do Evropského parlamentu už je předmětem mudrování četných komentátorů, kteří rozladěni z vítězství vládního hnutí ANO, konstruují podivné rozbory, mající “dokázat”, že Andrej Babiš vlastně nevyhrál.

Marná to snaha!

Hnutí ANO je vítězem v mnoha ohledech. Navýšilo počet europoslanců o dva. Navzdory brutální antikampani, do které byla zapojena i řepka a dokonce uzeniny, potvrdilo pozici lídra české politické scény. Hlavní vládní strana zvítězila v polovině funkčního období kabinetu, to není vůbec samozřejmost.

502 343 občanů řeklo své ano hnutí ANO. A to je ta nejdůležitější odpověd nenávisti z Václaváku.

Občané prostě ve svobodných a demokratických volbách jasně vzkázali, že ulice v této zemi nemá rozhodovat. Ano, není nadsázkou prohlásit, že pravda a láska zvítězila nad lží a nenávistí.

Evropské volby navíc potvrdily trend. Andrej Babiš má našlápnuto s přehledem zvítězit ve volbách do Poslanecké sněmovny. A znovu se stát premiérem.

Na tom nezmění nic nenávist z Václaváku, antibabišovská opozice nebo mainstreamová média. Svůj osud má v rukou výhradně Andrej Babiš.

Neudělá-li fatální chybu, výzkumníci veřejného mínění a mainstreamoví novináři vzteky po parlamentních volbách snědí čerstvý výtisk nenáviděné Mladé fronty DNES. A Respekt bude potažen černým flórem.

DOPORUČENÉ ČLÁNKY