Mají lži překrýt kauzu OKD?

Od , v kategorii Novinky - .

Poslanecká sněmovna v březnu přijala zásadní usnesení ke kauze OKD. Klíčový je tento bod, který přímo míří na ty, kdo se na privatizaci důlní společnosti – včetně hornických bytů – podíleli:

Poslanecká sněmovna požaduje po vládě České republiky zabezpečit zmapování finančních toků na účtech zainteresovaných osob, příbuzných těchto osob a firem spojených s těmito osobami, které se podílely přímo, nebo nepřímo na privatizaci OKD.

Novináři ovšem o tomto mimořádně důležitém kroku mlčí. Plně se potvrzuje tvrzení, že 75 procent českých médií jde na ruku desetiprocentní ČSSD, a.s.

Právě dramatický propad podpory strany vedené Bohuslavem Sobotkou zjevně dělá řadě žurnalistů vrásky. Pán je v ohrožení, a tak se snaží fakta překrývat lživými útoky na prezidenta republiky. Není žádným překvapením, že v čele peletonu je Bakalův týdeník Respekt.

Veřejnosti předložil lživou zprávu, že pan prezident odmítl společně se slovenským prezidentem Andrejem Kiskou vyznamenat hrdinné čs. odbojáře Jozefa Gabčíka a Jana Kubiše. Aby lež budila dobrý dojem, Bakalův Respekt ji orámoval anonymními zdroji.

Že vám to něco připomíná?

Ano, takto postupují média v USA proti prezidentovi Donaldu Trumpovi. FAKE NEWS se už nenamáhají něco dokazovat, své výmysly „futrují“ právě oněmi imaginárními „zdroji“.

Ale možná je to všechno jednoduché. Vraťme se k ČSSD, a.s.

Jak kdysi řekl nynější šéfporadce pana premiéra Vladimír Špidla: Zdroje tu jsou!

DOPORUČENÉ ČLÁNKY