Kalouskova dýka v Kyjevě

Od , v kategorii Novinky - .

Je leden 2017, dokonce den, kdy mám narozeniny. Tehdejší šéf TOP 09 Mirek Kalousek obřadně předává ukrajinské poslankyni Nadije Savčenkové ozdobnou dýku. S lichotkami se přidávají další představitelé TOP 09.

Střih.

Je březen 2018. Ukrajinský generální prokurátor Jurij Lucenko podle Novinky.cz oznamuje, že vyšetřování poskytlo nezvratné důkazy, že Nadija Savčenková osobně plánovala teroristický útok v budově parlamentu, granáty chtěla zničit dvě lóže. Palbou z minometů chtěla zničit kupoli budovy Vrchní rady a z automatů dobíjet přeživší.

Mimořádný přůsvih pro TOP 09, která se bezvýhradně, veřejně a hlasitě za Nadiju Savčenkovou postavila. Je to skandál mezinárodních rozměrů. Strana, která má ústa plná obrany demokracie, uklouzla na parketách, které před tím pracně navoskovala.

Naštěstí zde ale máme český mediální mainstream v čele s ČST Praha. Lze očekávat, že vše bude rychle zameteno pod koberec, ututláno a překryto třeba útoky na Miloše Zemana. Jde přeci o novináři milovanou TOP 09. A ta se musí chránit, i kdyby snad její Savčenková plánovala vyhodit do povětří celý Majdan.

A tak zůstává poslední nezodpovězená otázka.

Jakou roli měla v Kyjevě hrát Kalouskova dýka.

DOPORUČENÉ ČLÁNKY