Bakalovo vydavatelství ohrožoval náměsíčný Tabery

Od , v kategorii Novinky - .

Mimořádný, nezvyklý a citlivý problém podle důvěryhodných zdrojů webu Svobodný Názor řešil Bakalův mediální dům.

V poslední době veřejnost překvapily některé články v týdeníku Respekt, které obsahovaly zcela vymyšlené a fantaskní teorie o prezidentovi Miloši Zemanovi.

Respekt například místopřísežně tvrdil, že prezident republiky používá několik let mobilní telefon Huawei a jeho prostřednictvím hovoří se světovými státníky.

Je ale všeobecně známo, že Miloš Zeman mobilní telefon nepoužívá a se svými zahraničními protějšky hovoří prostřednictvím pevné linky.

Podle informací Svobodného Názoru byl sám autor z Bakalova vydavatelství překvapen, jaké nesmysly má uvedeny v článku, který v Respektu nakonec vyšel. Původní verze totiž obsahovala pravdivá fakta, která nelze zamlčet.

Doslova katastrofě se podařilo zabránit letos v březnu, kdy byla neznámou silou změněna titulní strana Respektu. Na poslední chvíli byl zastaven tisk zfalšované obálky týdeníku s palcovým titulkem: „Respekt vítá závěry sjezdu ČSSD!“

Jelikož tedy nešlo o první případ, v Bakalově mediálním domě se rozjelo co nejpřísněji utajované vyšetřování. Využity byly i skryté kamery.

Výsledek šokoval doslova všechny!

Při pečivém prohlížení záběrů z noční redakce vyšetrovatelé objevili tajemnou postavu, pobíhající v plachetce mezi redakčními počítači.

Specialisté na boj s kybernetickou hrozbou a propagandou z ČÚTI MV pomocí přísně tajného programu rozklíčovali obličej útočníka.

Všem se zatajil dech.

Na monitoru se zjevila tvář šéfredaktora Respektu Erika Taberyho.

Následný výslech odhalil, že šéfredaktor, zhrozený ze současného prezidenta republiky a propadu ČSSD, začal ze vzniklého děsivého stresu trpět náměsíčností, během které nevědomky měnil obsah článků vlastního týdeníku ku obrazu své mysli.

Vzhledem k citlivosti případu pro Bakalův mediální dům byla celá kauza zametena pod koberec. Ač byl aktér skandálu odhalen a provedl v této věci sebekritiku, mnozí si nejsou jisti, zda v následujících měsících do prezidentských voleb opět nepodlehne své náměsíčné vášni.

Situaci v Bakalově mediálním domě budeme samozřejmě nadále sledovat!

____________

Poznámka autora pod čarou:

Dlouho jsem přemýšlel, jak na soustavné lhaní Respektu o panu prezidentovi reagovat. Stížnosti a žaloby věru nemají smysl. Co smysl má, je použít proti Respektu jeho vlastní „lék“.

 

 

DOPORUČENÉ ČLÁNKY